19.08.2012 00:10       

        Ariel Zeitoun - francouzský režisér, scenárista a producent tuniského původu; pracuje na realizaci nové dvoudílné adaptace románu A. S. Golonových "Angélique" (Angelika). Podle produkční společnosti se bude nová verze skládat ze dvou částí, a to  "Násilím provdána za hraběte Peyrac" a "Angelika na Dvoře zázraků a ve Versailles".

          Na realizaci filmu s rozpočtem 15 mil. EUR spolupracuje s AJOZ films také belgický Climax Films, spolufinancuje jej belgická společnost Wallimage a Fernsehfonds Austria spolu se zeměmi Dolního Rakouska (800 000 EUR).

            Do kin bude film uveden 18.12. 2013, premiéra filmu v ČR bude 26.12.2013, světová premiéra 12.11.2013 na filmovém festivalu ve francouzském Sarlat.

 

scénář: Ariel Zeitoun, Philippe Blasband Nadia Goloubinoff (dcera autorky románů) a Jan Kounen
režie:    Ariel Zeitoun, druhým režisérem je Olivier Megaton
kamera Virginie Saint- Martin, Peter Zeitlinger
asistenti kameramana: Frantisek Novak, Erik Söllner, Florian Glöckler, Vilem Randys, Pavel Frydrych
světlo: Jan Boruvka, Igor Jelen, Radek Novak
zvuk: Marc Bastien, Thomas Gauder a Thomas Berliner
kostýmy: Edith Vesperini, Jaqueline Ebner, Agnes Rettenbacher
dekorace: Patrick Durand a Valérie Guilbaud
masky:

 Michaela Oppl a Pascal Thiollier

scéna: Florian Reichmann
produkce:  Gerald Podgornig, Ariel Zeitoun, Olivier Rausin, Filip Hering
střih:  Philippe Bourgueil
délka filmu: 1h 53min.

*zdroj : Le Parisien , Le Figaro, Mona Film,  AJOZ Films, Moniteur du Film Wallimage,  Crew United, ORF

 

Překlad oficiálního textu produkční společnosti k novému filmu "Angelika"

 

                                                                               

    V klášterní škole vzdělaná Angelika, mladá a krásná provinční šlechtična je "prodána" svým chudým otcem, jako manželka hraběti de Peyrac. Právě tak, jak velmi je Peyrac bohatý a vážený v celém kraji Toulouse, je i odporný a kulhavý a Angelika je půvabná.

    Přes obtížné počátky jejich vztahu Joffrey de Peyrac svou inteligencí, humorem a silou charakteru zvítězí a získá  Angeličino srdce.

    Jejich společný život by mohl být pohádkou, kdyby nebylo Angeličina tajemství, které ji bude stát vše. Jako mladičká dívka náhodně vyslechla rozhovor skupiny šlechticů diskutujících o spiknutí proti králi. Později, když si spiklenci uvědomí, že byla Angelika svědkem jejich vražedných plánů, rozhodnou se jí navždy zbavit.

    Angelika je však chráněna láskou, mocí a bohatstvím hraběte de Peyrac. Zmocnit se jí znamená nejprve odstranit z cesty jejího muže. Peyrac je mučen, odsouzen a upálen v Place de Gresves.

 

   Po smrti Peyraca, zbavená titulů i majetku, zapuzena nejbližšími a ještě pronásledována muži, kteří se jí chtějí zbavit, Angelika touží po ukončení vlastního života. Ale nezbytnost zajistit své dvě děti ji drží při životě. Pro ně bude žít. A pro ně bude hledat sílu k boji, aby pomstila Peyraca. Bez ohledu na cenu své pomsty a jen proto, aby zůstala věrná lásce, kterou sdíleli.

     Angelika bude znovu psát příběh svého života od okamžiku, kdy byla mladou a nevinnou šlechtickou dívkou rozdrcenou okolnostmi, až do doby, kdy se stala ženou, která se odmítá odevzdat nespravedlnosti a vůli těch, kteří učinili noční můru z jejich pohádky .

        Její zbraň: ONA sama.

     Její armáda: žebráci, zloději a prostitutky, kteří nalezli útočiště ve Dvoře zázraků - spodina společnosti, se kterými bude sdílet jejich osud, kteří ji přijmou mezi sebe a jednoho dne ji nazvou svojí Markýzou.

     Její jediný protivník: král Francie Ludvík XIV.

    Její cíl: najít cestu ze Dvora zázraků  až na královský dvůr do Versailles, aby se stala favoritkou krále a uhasila tam svou žízeň po pomstě.

 

*zdroj: AJOZ Films