✿*゚¨゚✿*゚¨゚ *゚¨゚✿*゚¨゚ *゚¨゚✿*゚¨゚✿ SOUTĚŽ ✿*゚¨゚✿*゚¨゚ *゚¨゚✿*゚¨゚ *゚¨゚✿*゚¨゚✿

dodatek

peruť | 05.03.2014

Dnes jsem na filmu byla zas. Když se tedy oprostím od knihy a budu se jen soustředit na to, co má ve filmu opravdu sílu, tak pak odcházím z kina spokojena. Vztah mezi ústředními hrdiny je silná chemie. Gérard Lanvin je "pan herec" s úspornou, nicméně výmluvnou, mimikou a Nora Arnezeder mu zdatně sekunduje!

Re: dodatek

izabela | 07.03.2014

Já jsem film už také viděla, bohužel s českým dabingem. Škoda, že nebyl v původním znění. Dabing sice nebyl špatný, ale souhlasím s předchozím názorem na něj. Mně se film dost líbil. Knihy jsrem četla, tak vím, co bylo jinak. Rozhodně je to odvážné pojetí. Film poškozovalo jen rychlé tempo a taky bylo přeintrikováno. No nejvíc mě zaujal Gerard Lanvin. Jeho pojetí Joffreye bylo civilnější a klidnější, ale bylo mi mnohem bližší než v původní
Angelice. O filmu prostě musím víc přemýšlet. Od režizera to byl odvážný počin, ale film mě zaujal a líbil se mi.

nová Angelika

peruť | 03.03.2014

Zdravím všechny romantické přátele! Před pár dny jsem konečně shlédla novou verzi. Bohužel, ač nijak zvlášť nehoruji pro tu starou (byla příliš zidealizovaná), musím projevit značné zklamání. Film je totiž obohacen o řadu vymyšlenin, které děj spíše zkomplikovaly. Střih byl tak divoký, že je pro diváky nešťastný. Hotová kovbojka! Překlad z francouzštiny smutný - jestliže Angelika přijde k manželovi se slovy: "Je na čase abych se stala Vaší ženou!" a do češtiny je to přeloženo: "Dnes večer spolu budeme spát!", pak není co dodat. Dabingové pojetí Angeliky á la afektovaná koza, ačkoliv samotná Nora Angeliku pojala spíše jako pyšnou osobu, je na samostatnou kapitolu. Za veliké mínus považuji i celkové pojetí vztahu ústředních hrdinů - nejde ani tak o umocněný věkový rozdíl, ale chybí tu ono milostné dobývání, Joffrey nemusí překonávat žádný fyzický odpor, Angelika s ním v podstatě nemá problém, takže je jenom otázkou času, kdy na to dojde (žádné polibky, rafinovaná dvornost, svádění...). Velikým plusem je milostná scéna - jediná v celém filmu, je nezvykle dlouhá, nicméně natočena s citem - je to jako kubistický obraz, chvíli vám trvá, než pochopíte, co vidíte - je to vkusný střih různých detailů. Troufám si říci, že hudba je stejně kvalitní jako ve staré verzi. Škoda té překombinovanosti a těch nesmyslů (dobytí Bastilly Nicolasovým gangem!? Angelika opouštějící Joffreye a odjíždějící sama na cestu přes moře!?...). Co dodat? Byly momenty, které se daly vyzdvihnout, ale byly pojaty plošně (např. okamžik, kdy Angelika nachází své děti na statku - v knize jde o mimořádně emočně vypjatou scénu). Na druhou stranu filmu nelze upřít určitou přirozenost - bylo by snadné udělat z Nory oslnivou krasavici tím, že jí nalepíme umělé řasy a zmalujeme ji jako velikonoční kraslici. Stejně tak by bylo snadné vybrat jen mladé a krásné herce (kdo četl knihy, ví, že Nicolas žádný krasavec nebyl). Škoda té zmatečnosti a škoda nepropracovanosti vztahu ústředních hrdinů - herci jsou vybráni dobře, kvalitně hrají a funguje to mezi nimi. Škoda...

Re: nová Angelika

Ajka | 01.04.2014

S komentářem se plně ztotožňuji!
Já jen přidám, že se mi trochu nelíbil rozhovor hlavních hrdinů na dece - který se dal pochopit tak, že Angelika Joffreye nemiluje, ale ráda "s ním dělá jiné věci" (sex, samozřejmě). Láska a romantika jako bič...

Re: Re: nová Angelikat

izabela | 05.04.2014

Jestli to nemělo být z její strany tak trochu jako škádlení nebo pokus o laškování? Jinak ona mi přijde hlavně v první půlce, tedy před jeho zatčením, taková trochu chladná. Jako by pořád z její strany ,mezi nimi stálo to, jak došlo ke svatbě.

PRO FANOUŠKY HISTORICKÝCH FILMŮ S DOBRÝM POSTŘEHEM

web Robert Hossein | 08.11.2012

Ve kterém dalším historickém filmu byly použity kostýmy ze série filmů režiséra B. Borderieho "Angelika" a které konkrétní kostýmy to jsou ?

Záznamy: 1 - 6 ze 6

Přidat nový příspěvek

Připravovaný remake Angélique Marquise des Anges (jak se Vám líbí herecké obsazení, co by podle Vás nemělo ve filmu chybět apod. ....)

Video z natáčení

Ajka | 18.01.2014

Posílám odkaz na video z natáčení, které jsem ještě našla a není tady - je tam pár nových záběrů.
https://www.youtube.com/watch?v=1UE4nv83E4o&feature=player_embedded

Pár osobních postřehů

Ajka | 11.01.2014

Na nové zpracování Angeliky se těším a rozhodně se půjdu do kina podívat, čistě ze zvědavosti a pro srovnání. Takových nás myslím bude hodně.
K obsazení - Angelika a Joffrey mají od sebe věkově být 12 let a ne 30, jak zaznělo v jednom z videí a jak to také herecky pojali. Ne že by tento představitel Joffree neměl charisma a určité kouzlo, ale ten věk mi tam prostě nesedí.
Dále mě zaujalo, proč filmaři pocítili potřebu obohatit mužské představitele, včetně Peyraca, těmi vousy. Nevím, kde je skutečná dobová pravda - zda v 17. století nosili muži tvář hladce oholenou, vousy, bradky nebo knír - ale v knize o Angelice je hned v prvním díle jasná zmínka, že Joffrey musel mít svého osobního lazebníka a holiče, protože oholit jeho zjizvenou tvář vyžadovalo cvik a zručnost - takže Joffrey má být hladce oholen, jak tomu bylo i v předchozím zpracování.
A poslední drobná zmínka k Angelice a je to čistě můj osobní názor - představitelka je pochopitelně velmi pěkná, ale pro mě není vyloženě tak krásná a nádherná, jak si Angeliku představuji a jak s obdivem vždy smekám před krásou M. Mercier.

Záznamy: 1 - 2 ze 2

Přidat nový příspěvek

Diskusní téma: Otázky a odpovědi

Romantika pro ty "déle" dospělé

Petra | 14.04.2016

Angeliku jsem viděla poprvé v 16 letech. Pochopitelně se mi nejvíc líbit díl první. Byl pro mne tehdy pohádkou o lásce, kterou romantická duše toužila zažít. Na novou Angeliku jsem byla velmi zvědavá. Shlédla jsem ji několikrát. a po 25 letech jsem musela konstatovat, že byla taková jako je sám život - málo romantická ale silná.
Nám ženám se líbí napětí mezi hlavními hrdiny a svádění. Zde to zdánlivě chybělo. Angelika se nezamilovala na první pohled a Joffrey byl sice charismatický, ale proti Angelice starý muž. Přesto, že mezi nimi nakonec láska byla. Jen nebyla stavěna na odiv. Od začátku filmu toužila Angelika být volná, aby mohla rozhodovat o svém životě. Koneckonců pokud si ji Joffrey vybral za manželku z čistě obchodních důvodů, těžko od ní mohl lásku očekávat a tak i první manželská noc měla být pro oba obchodní záležitostí. Ona odmítla plnit své povinnosti, což se tehdy asi moc nedělalo. A co víc Joffrey to akceptoval. A nakonec ji dokonce jako pravý gentleman ze svazku manželského uvolnil s tím, že vše svedou na jeho impotenci. No který chlap v naší době by toho byl schopný a co potom ve středověku. Ten jeho klid, ze něhož nebylo možno nic vyčíst, by vyprovokoval každou ženu mého věku. Já bych se ho nakonec pokusila svést, pro což se vlastně rozhodla i Angelika.
A tak musím konstatovat, že první Angelika mne oslovila v 16 letech, a ta druhá zase v 41 letech. Nemluvě o tom, že Gérard Lanvin byl v té roli úžasný a Nora zase skvěle zahrála mladou holku plnou hrdosti, odvahy a energie.

Pernštejn

autogramy.eu | 14.01.2013

Dík za fajn webík, škoda že nikde není žádná fotka (video) z natáčení na Pernštejně. kde jsem byl v komparzu a nakonec se i vyfotil s Norou A. Foto zde : https://www.kytnar.cz/photo-gallery/#ang-a-ja-jpg

Re: Pernštejn

Radmila | 24.03.2013

Dobrý den, velmi děkuji za poskytnutou fotku z natáčení "Angeliky". Ráda ji časem zveřejním spolu s ostatními fotografiemi, které mám z natáčení na Pernštejně a ostatních lokacích v ČR i Rakousku.

Pochvala

zatinka | 03.08.2010

Moc pěkný web, těším se na kvalitní informace :-)

Re: Pochvala

Radmila | 08.11.2012

DĚKUJI a doufám, že důvěru ve mne vloženou nezklamu :-))

Přidat nový příspěvek